HAKKIMIZDA

A+ A A-

HAKKIMIZDA

GERDA ERGUL

Pilates Sertifikasyon Eğitmeni (IT Instructor)
Fitness Uzmanı

PilateswithGerda'nın kurucusu Gerda Ergül, 2007 Ocak ayında New York' ta son sınavlarını da başarıyla vererek, Pilates Master Eğitmen diplomasını almaya hak kazanmıştır. Kemer Golf&Country Club içerisinde ülkemizin ilk Pilates akademisini kuran Gerda, Mart 2007 de ilk sertifikasyon eğitimlerini başlatmıştır.

Pilates Academy International ve  Stott Pilates eğitimleri alan  Gerda, akademisinde her iki kuruluşun Pilates öğretim standartlarından etkilenmekle birlikte, kendi müfredatını uygulamaktadır.

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından 1. ve 2. derece Pilates Eğitmenlik Sertifikası olan Gerda Ergül, Federasyon kurslarında da eğitmenlik yapmıştır.

1989 yılında Tiran (Arnavutluk) Spor Akademisinden başarıyla mezun olan Gerda, 400m. ve 400m. Engelli Atletizm branşlarında da ülkesini bir çok uluslararası müsabakalarda temsil etmiş, spora profesyonel anlamda hem akademili hemde müsabık olarak gönül vermiştir.

1991 yılında başlayan Türkiye macerası ile Türkiye'nin seçkin spor klüplerinde Fitness ve Aerobik alanında kendisine önemli bir yer açmıştır.

2002 yılından bu yana Pilates'e olan ilgisi ile başlayan Amerika ziyaretleri ve bir çok kurs, sınav ve eğitim maratonundan sonra, Pilates Master Eğitmen derecesi ve PAI Türkiye temsilciliğini alan Gerda, kendi Akademisini kurarak Pilates konusunda hedeflediği en üst noktaya ulaşmıştır.

Gerda'nın hedefi,  eğitmenlik kursları açarak tüm Türkiye de bu işi doğru yapan profesyoneller yetiştirmektir.

Sports International-Ankara, Kemer Country&Golf Club-İstanbul gibi alanındaki en iyi tesislerde bir süre Pilates Stüdyolarını çalıştıran Gerda, şu anda Göktürk ve Los Angeles stüdyolarında hizmetine devam etmektedir.

Göktürk stüdyosunda tüm Pilates makinalarının yanında bir çok değişik egzersiz aparatları ve Dans, Bale, Yoga, Karate gibi derslerde bulunmaktadır.

Gerda hoca yılın büyük bölümü Los Angeles stüdyosunda bulunmaktadır.Yılda 1 veya 2 kez Sertifikasyon Kursları için İstanbul a gelmektedir.

 


Son güncelleme: Cumartesi, 03 Mart 2018 02:40

Gösterim: 3490

Copyright © 2015-2018 Silkyspa. All Rights Reserved